FEDON’DAN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR

Greek Müziğin tek sahibi, efsane sahnesi, bitmeyen enerjisi, her daim bronz teni, vazgeçmediği slip mayosu, motor tutkusu ah bir de yer yer başına bela olan libidosu… Kim bu isim? Tabiiki Fedon. Malum biz artık Türkiye’de karpuz kabuğu değil Fedon denize düşünce sezonu açıyoruz. Yazın geldiğini öyle anlıyoruz.

Gazeteci Sibel Arna’nın “NE OLURSAN OL RAHAT OL” adlı youtube programına konuk olan Fedon hayata bakış açısısını ve rahatlık sırlarını bakın nasıl anlattı:  

BAZEN HAVA OLSUN DİYE DENİZE ATLIYORUM

“Ben ada çocuğuyum, mevsim ayırmam kendimi bildim bileli canım ne zaman isterse denize girerim. Ailemden böyle gördüm. Yeşilçam’ın efsane karakter oyuncusu Nubar Terziyan dayım olur. Özellikle o dört mevsim sudaydı. Yaz kış denize girerdi ama hava olsun değil. İtiraf edeyim ben bazen hava olsun diye denize atlıyorum. Oğlum Teo’ya çek diyorum. Açıyorum kollarımı denize atlıyorum. Dayım öyle değildi.“  

BEN BODRUM’DA 500 LİRALIK LAHMACUN OLMASI TARAFTARIYIM

Bodrum bugün sadece laylaylom beldesi değil. Dünya Bodrum’u biliyor. O zaman Bodrum’da pahalı yer olacak. Olmaz ise pahalı turist gelmez. Ben 500 liralık lahmacun olması taraftarıyım. Aşağıdaki 20 liralıkta dursun. Süt banyosu yapan Ruslar var, yapsın. Milyon dolarlık yat sahipleri para harcamak istiyor, harcasın. Yoksa ben fasulyenin kilosunu 50 liraya alıyorum hanım söyledi İstanbul’da 80 liraymış. 

EVLİLİK DOĞAYA AYKIRIDIR 

Ben 55 yıllık evliyim ama evlilik doğaya aykırıdır. Ben insan isem imzaya gerek yok. Evlilik yok olacak. Dediklerimi 20 yıl sonra anlayacaksınız. Bir gün Ortaköy’de Sadıkoğlu yalısına bir işe gitmiştik. Kapının girişinde şöyle yazıyordu: “Evlilik daireleri resmî kerhanelerdir” Bir belediye memurunun imzası olmadan evlenememek ne demek? 

İLK GÖRÜŞTE AŞK OLMAZ 

3G’Yİ BEĞENMİŞSİNDİR

Aşka acıdır. İnsan bünyesi için de hiç faydalı değildir. İlk görüşte aşk diye bişey olmaz. O beğenidir. Mesela ben bir kadında 3G ye bakarım: Göz, göğüs, göt! 

BUGÜNE KADAR HEP KADINLAR BANA TECAVÜZ ETTİ

Neden erkekler kadını ailelerinden istiyor bilmiyorum bence kadınlar gelsin istesin. Çünkü bugüne kadar hep kadınlar beni ayarladı. Hadi Fedon gel sana bir kahve yapayım diyenlerin hepsi bana tecavüz etti.

YAŞ FARKI SINIRIM YOKTUR 

Beraber olacağım insanın yaşına bakmam. Bakın Robert de Niro geçen baba oldu. Ben de 81 yaşındayım ama bu yaştan sonra çocuk yapacağımı sanmam. Bayatlamış meniyle ne kadar çocuk olur. 

81 YAŞINDAYIM HİÇ TAKVİYE İLAÇ ALMADIM

İlaç psikolojik, sen bana aspirin var canavar kesilirim. Ama ne var değişik mekan olduğu gibi değişik hatunda da keramet var. Ben 81 yaşındayım daha ilaçlık değilim. (16:50) 

SLİP MAYO DOĞRUSUDUR

Yüzmek için giyilen şey slip mayodur. Siz bir yüzücünün üzerinde şort göremezsiniz. Avrupa’da X bir otelin havuzuna da şortla değil slip mayo ile girebilirsiniz. Bana teşhirci diyorlar alakası yok, ne varda ne teşhir edeyim. (17:30) 

KIVANÇ İLE SERENAY’A BAYILIYORUM

AMA NE OLUR KIVANÇ AĞLAMASIN

Kıvanç ve Serenay’a bayılıyorum, zevk ile izliyorum. Bir tek Kıvanç’ın bir hatasını yakaladım. Her karakteri nefis oynuyor ama ağlamasın. Çünkü ağlayamıyor. İsterse bana küfür etsin ama doğru tespittir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir